Nora
http://nora.anatolianrock.com
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 

noraband

Emre DİKER (Ritim Gitarlar & Geri Vokaller)

Müzik hayatına 9 yaşında klavye çalarak başladı.2 sene klavye çalan Emre 2 sene içerisinde çeşitli sanatçıların parçalarını kulaktan çıkarttı ama daha sonra klavye çalmaktan sıkıldı ve bıraktı.Şuanda dinlediği ve çaldığı tarza ortaokul yıllarında başladı.Lisede birçok kez okul korosuna katıldı.2005 yılında ilk defa gitar çalmaya başladı.Kurulma aşamasında olan bir black metal grubunda 2 ay kadar yer aldı daha sonra bu gruptan ayrılıp arkadaşlarıyla hardcore müzik yapan Syntax Error adlı grubu kurdu ama bu grupta bir süre sonra dağıldı ve daha sonra arkadaşı Cem ile sadece bir proje olan Nora'yı hayata geçirdi.2006'dan bu yana NORA ile çalmaktadır.Çankaya Üniversitesi Matematik - Bilgisayar Bölümünde öğrenimini sürdürmektedir.


Ekipman;
Jackson DKMG Dinky Elektro Gitar
S.B. Dreams Kelly Elektro Gitar
Line 6 POD XT Live Guitar Multi Effects Processor

Dinlemekten Hoşlandığı Tarz;
Death ve Black Metal

Sevdiği Gruplar;
Death,Satyricon,Necrophagist,Metallica,Eternal Tears Of Sorrow,Iced Earth,Slipknot,Trivium,In Flames,Opeth...zanax04

T.Erçin BURÇ (Davullar)

Erçin 2002 yılında davul çalmaya başladı ve 2002 yılında Adana'da ilk konserini verdi.2003 yılında kendi grubunu kurdu.1,5 aya yakın çalıştı grubuyla.Türkçe Soft Rock yapan grubuyla Çukurova üniversitesinde çaldı.Daha sonra eğitimsel nedenlerden dolayı İskenderuna döndü ve orada arkadaşlarıyla Krank grubuna dahil oldu tarz biraz daha sertti.Krank ile çeşitli konserlere çıkan Erçin davulda ki yeteneğini iyice geliştirmeye başladı.Daha sonra Ö.S.S'yi kazanarak Ankaraya geldi ve NORA grubuna dahil oldu.2006'dan bu yana NORA ile çalıyor.Çankaya Üniversitesi Elektronik Haberleşme Mühendisliği Bölümünde öğrenimini sürdürmektedir.


Ekipman;
Maxtone Davul Seti

Dinlemekten Hoşlandığı Tarz;
Funk Rock ve Alternatif Metal

Sevdiği Gruplar;
Kurban,Kargo,Red Hot Chili Peppers,Three Doors Down,Staind,Metallica...H.Eren SUNA (Solo Gitarlar)

Müzik ile ilk uğraşmaya aldığı klasik gitarla 2002 yılında başladı.Arkadaşı Tolgayla beraber 6 ay klasik gitar kursuna gitti.Emre ile Tolganın sayesinde tanıştı ve arkadaşlıkları lisede başladı.Arkadaşlarıyla Raven Decimate grubunu kurdu.Bu grubuyla 1.5 yıl heavy ve trash metal çatısı altında birçok organizasyonda yer aldı.Daha sonra İstanbul'da arkadaşları ile Obituary Guard grubunu kurdu.Bu grupla hala çalışmalarını sürdürüyor.Daha sonra Emre ve arkadaşlarının kurmuş olduğu NORA adlı rock grubuna katıldı.Repertuarını sıklaştırıp arttıran Eren NORA'nın solo gitaristi olarak müzik hayatına devam ediyor.Hacettepe Üniversitesi Fizik Öğretmenliği Bölümünde Eğitimini Sürdürmektedir.

Ekipman;
Ibanez RGT42/DX Elektro gitar
Square Strat Gitar
Boss ME 50 Multi-Effects Processor

Dinlemekten Hoşlandığı Tarz;
Death Metal

Sevdiği Gruplar;
Death,Obituary,Cenatoph,Soul Sacrifice,Necrophagist,Cannibal Corpse,Opeth...Gül ERKEKLİ (Vokaller)

Müziğe ilk olarak 9 yaşında piyano dersiyle başladı. 6 yıl derslere devam etti. İlkokul boyunca okul korosunda da yer aldı. Aynı zamanda, ortaokulda TED Ankara Koleji Orkestrası’nda obua çalmaya başladı. Lisede orkestraya flütle devam eden Gül, çeşitli amatör gruplarda vokal denemelerine başladı. Lisedeki bu çalışmalardan sonra, Bilkent Üniversitesi’ndeki 1. yılında bir grup kurdu ve birkaç ay boyunca birlikte çalıştılar. 2006 senesinin başında Sen Değilsin adını alan grubuyla Hacettepe ve Atılım Üniversitesi Şenliklerinde sahne aldı. Eylül ayında sen değilsin’le yollarını ayıran Gül, NORA için söylemeye başladı.Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinde öğrenimini sürdürmektedir.

Dinlemekten Hoşlandığı Tarz;
Alternatif Metal

Sevdiği Gruplar;
Anathema, Şebnem Ferah, Muse, A Perfect Circle, Evanescence, Dream Theater...Sercan ALKIŞ (Bass Gitarlar)

1984 doğumlu. 2 seneye yakındır StreS'le çalışıyordu.Bunun yanı sıra kısa süreliğine fudge'da klavye çaldı. Halen tercümanlık ve rehberlik yapmaktadır.NORA grubunda bass gitar çalmaktadır.

Ekipman;
Cort GB 34A Bass Gitar

Dinlemekten Hoşlandığı Tarz;
Soft Rock,Funk,Soul,Blues...

Sevdiği Gruplar;
Kargo...